« Lipanj 2022 »

Ukupno: 192088

LECKER UND GESUND
Lecker und gesund u Hamburgu
Autor: Svjetlana Bebić, 2. 4. 2022.

Zadnji tjedan u ožujku otputovali su učenici Gimnazije Metković s njihovim profesoricama na prvu mobilnost Erasmus+ projekta Lecker und gesund/ Ukusno i zdravo koja se održavala u školi koordinatoru cijelog projekta Stadtteilschule Wilhelmsburg u Hamburgu.

Učenici: Kristijan Volarević, Katarina Neda Bukovac, Dominik Blaž Bakalar, Iva Krstičević, Iva Obrvan, Josipa Tošić, Ivan Bebić i Karlo Volarević

Profesorice: Ana Bebić i Svjetlana Bebić

Svaki dan su učenicima ispunjavale projektne aktivnosti vezane uz temu projekta. Aktivnosti su učenici odrađivali u mješovitim skupinama  koje su sačinjavali učenici iz Njemačke, Finske Grčke i Hrvatske, a jezik projekta je njemački jezik, no to učenike nije sprječavalo u upoznavanju i s ostalim jezicima.

Posjet Gradskoj vjećnici u Hamburgu.

Pozdravni govor i prijem svih sudionika u projektu Lecker und gesund u Gradskoj vjećnici.

Koordinatorica projekta za Hrvatsku profesorica Ana Bebić uz koordinatorice za Grčku i Finsku iskazala je u Gradskoj vjećnici riječi zahvalnosti za srdačan prijem, te izuzetnu suradnju svih sudionika istoimenog projekta.

Aktivnost: Obilježavanja Dana Europe

Snijeg je ugodno iznenadio i nas goste, ali i domaćine, te smo u veselom ozračju nastavili s aktivnostima.

Aktivnost: Radionice u Muzeju začina i  Njemačkom muzeju za dodatke u prehrani

Aktivnost: posjet seoskoj farmi, upoznavanje sa sadnjom, obrađivanjem i berbom raznog voća, , isprobavanje soka od jabuka i raznih vrsta jabuka

Aktivnost: u školskoj kuhinji učenici u mješovitim skupinama izrađuju tipično njemački kolač od jabuke

Aktivnost: poslijednji dan mobilnosti učenci pripremaju pice za završnu zabavu

Osim radno provedenog vremena našli smo vremena za druženje i zabavu:

Svako jutro: testiranje

Nakon neprospavane noći preplavljeni osjećajima zadovoljstva, sreće, tuge zbog rastanka, iscrpljeni čekamo vlakove, zrakoplove, autobuse za povratak u Metković:

Ovaj projekt je financiran sredstvima Europske Unije.

Static HTML