Die Projekte DaF ( Projekti/ Njemački jezik), PASCH-Projekte, e Twinning projekti

Die Frau im Wandel der Zeit

Više o projektu možete pogledati ovdje

Pobjednici iz Gimnazije Metković na kreativnom natjecanju"Jede:r anders, alle gemeinsam"
Autor: Svjetlana Bebić, 26. 1. 2022.

KAT II (weiterführende Schulen 1.-4. Klasse)

Platz 1: Antonio Konjevod, Antea Gabrić | Gimnazija Metković | Svjetlana      Bebić

Ana Lucija Abramović | Ženska opća gimnazija DSM | Martina Ferenčina

Platz 2: Paula Arkulin, Letizia Grljušić, Carmen Brailo | Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik | Nike Ljubimir

Platz 3: Miriam Bahora, Nina Ilić | Ekonomska škola Požega | Martina Budimir

Noa Boko | Gimnazija Metković | Svjetlana Bebić

Konačno se znaju pobjednici kreativnog natjecanja na njemačkom jeziku "Jede:r anders, alle gemeinsam".

Prvo mjesto su osvojili učenica Antea Gabrić i učenik Antonio Konjevod s kratkim video uratkom kojim su pokazali osim dobrog izgovora njemačkog jezika, kreativnosti i svoj istančani osjećaj za multikulturalnost.

Treće mjesto osvojila je učenica Noa Boko, koja je svojom likovnom kreativnošću kroz prikaz Olimpijskih igara istakla vrijednost i snagu zajedništva.

O čemu je riječ?

Na kreativnom natjecanju u prosincu u organizaciji Goethe Instituta pod imenom "Jede:r anders, alle gemeinsam" ili „Svi različiti, svi zajedno” sudjelovao je veliki broj učenika svih škola Hrvatske. Iz naše škole je sudjelovao je 31 učenik.

Zadatak je bio na kreativan način prikazati borbu protiv situacije koja učenike smeta u kojoj se netko ne tretira pošteno ili sjetiti se primjera ili priče iz svoga lokalnog područja koja pokazuje da svatko može sudjelovati, da nitko nije isključen, dakle primjera kojim se slavi raznolikost. Mogao se koristiti jedan od sljedećih formata: foto priča/slikovita priča, strip, kratki video (maks. četiri minute), podcast (maks. četiri minute). Bilo ručno ili digitalno, smiješno ili ozbiljno, realistično ili puno fantazije - sve je bilo dopušteno . Važno je također bilo da su učenički proizvodi bili napisani na njemačkom. Raditi se moglo ili kao pojedinac ili u timu.

Pobjednici su nagrađeni prigodnim nagradama, a Goethe Institut nije zaboravio ni ostale učenice i učenike koji su se natjecali te je i njih u znak zahvale nagradio malim znakom pažnje.