« Lipanj 2022 »

Ukupno: 192085

Autor: Svjetlana Bebić, Branka Vladimir, 23. 5. 2022.

U sklopu Erasmus plus projekta "Groundwaters: Learn to preserve our European underground environment", učenici i profesori Gimnazije Metković boravili su na Siciliju u gradu Acireale i istraživali vulkan Etna, njegova svojstva, utjecaj na okoliš i podzemne vode tog kraja. Domaćin je bila škola Liceo Archimede, a učenici Pavo Mijić, Vinka Mustapić, Margareta Mustapić, Franciska Dadić i Sara Primorac bili su u pratnji profesorica Antonele Dragobratović i Ivane Menalo. Zajedno s kolegama iz Francuske, Slovačke i Italije učili su o zaštiti podzemnih voda i geološkim svojstvima vulkanskog krajolika, te predstavljali i našu školu i rad u ovom projektu u protekloj školskoj godini.