« Svibanj 2022 »

Autor: Svjetlana Bebić, Branka Vladimir, 10. 5. 2022.

U organizaciji Predstavnistva Europske komisije i Ureda Europskog parlamenta u Hrvatskoj u Zagrebu je u sklopu Europske godine mladih 9.svibnja u atraktivnim prostorijama Wespa Spaces organiziran dogadjaj EU for you(ng) na kojemu su prisustvovale Škole ambasadori Europskog parlamenta iz svih krajeva Hrvatske. Iz Gimnazije Metković, u pratnji mentorice prof. Branke Vladimir, sudjelovali su ambasadori juniori iz 3b razreda Iva Erceg, Ivana Šutalo, Dražen Martić, Nina Soče, Andja Alilović, Mateo Gnječ, Katarina Vidović i Natali Kuran. Uz druženje s vršnjacima i koleg(ic)ama pratili smo bogat program s nagradnim kvizovima, radionicama o održivom razvoju, mentalnom zdravlju i budućnosti EU, te slušali o aktualnoj geopolitičkoj situaciji u Europi od veleposlanika Ukrajine Vasylija Kyrylyca i našeg ministra Vanjskih i europskih poslova Gordana Grlića Radmana.