Edukacija o izradi novina

Autor: Marinko Zubac, 20. 11. 2013.

U sklopu blog projekta Mittelmeer u kojem, uz ostalih 50-ak srednjih škola iz Sredozemlja, sudjeluje i Gimnazija Metković, 18. studenog je u našoj školi održana edukacija izrade novina. Cilj ovoga projekta je učenike trećih i četvrtih razreda približiti svijetu novinarstva i prenijeti im znanje o načinu izrade jednih novina. Voditeljica ove petosatne prezentacije je bila Christina Kufer, studentica novinarstva iz Berlina. Učenici su stekli potrebno predznanje o pisanju reportaže, odrađivanju intervjua i fotografiranju što su upravo glavne sastavnice svakih novina. Naglasak se stavljao na timski rad i kreativnost koje su učenici pokazivali sudjelovanjem u raznim edukativnim zadatcima: intervjuiranje voditeljice programa, postavljanje pitanja nekom političaru ili poznatoj osobi, izrada najvišeg papirnatog tornja… Svrha educiranja je i popularizacija samog jezika, budući da se cijelo predavanje odvijalo na njemačkom te je učenicima dana mogućnost da pokažu svoje znanje i izvježbaju svoje vještine sa izvornim govornikom. Ovim druženjem naše sudjelovanje u projektu Mittelmeer ne prestaje, dapače, učenici su dobili zadatak da do polovice prosinca obrade tri zadane teme te ih putem internet bloga prezentiraju vršnjacima iz ostalih sredozemnih zemalja.

« Prosinac 2017 »