« Svibanj 2024 »

Otvorili smo vrata budućim učenicima
Autor: Svjetlana Bebić, Branka Vladimir, 3. 5. 2024.

Dan otvorenih vrata Gimnazije Metković održan 2. svibnja 2024. opet je pokazao zašto je Gimnazija Metković najbolji izbor budućih srednjoškolaca u Dolini Neretve i šire. Gimnazijalci i njihovi profesori pripremili su za posjetitelje brojne radionice, prezentacije i kvizove kojima su predstavili svoj rad u projektima i nastavi.

Dan je započeo sportskim aktivnostima, i to nogometnom utakmicom između učenika Gimnazije Metković i učenika osnovnih škola iz Metkovića.

Aktiv hrvatskog jezika i latinskog jezika zajedno sa školskom knjižnicom prikazao je rad Školske filmske družine, Čitateljskog kluba, projekata Čitanje u fokusu i Lektira na mreži, uratke s natjecanja Lidrano te one na latinskom jeziku.

Njemački jezik predstavljen je jezičkim izazovima i „escape roomom“, a engleski jezik kvizovima i jezičnim igrama.

Od brojnih Erasmus projekata Gimnazije posebno je predstavljen projekt na temu informatike Big Data, gdje su posjetitelji mogli reciklirati računalnu opremu i pogledati hologramski prikaz projektnih aktivnosti.

Učenici u programu Škole ambasadori Europskog parlamenta zajedno s aktivom geografije pripremili su kviz o Europskoj uniji i animirali na sudjelovanje u nadolazećim EU izborima.

Opet su veliki hit bili STEM predmeti koji su privukli učenike atraktivnim radionicama, posebno interdisciplinarni „escape room“ na temu fizike i kemije.

Na astronomiji su učenici proučavali svemir pomoću aplikacija Cartes du Ciel i Universe Sandbox, na kemiji su eksperimentirali s filmskim trikovima i forenzičkim istraživanjem,

na biologiji su u Zdravom kutku izolirali DNA stanice iz voća i mikroskopirali,

na matematici su rješavali mozgalice i sudoku,

a na robotici se utrkivali heKAapodima i bavili se 3D modeliranjem.

Naposljetku, za umjetnički program pobrinuo se naš školski bend svojom glazbenom animacijom,

te naši nadareni likovnjaci s likovnom štafetom.

Još više dobre atmosfere s Dana otvorenih vrata Gimnazije Metković, ali i naših ostalih aktivnosti, možete pratiti na Instagram i Facebook stranicama naše škole.

(Više slika na opširnije.)