« Siječanj 2019 »

Following the Footprints of the Emperors

Susretom u Rumunjskoj završio trogodišnji Erasmus projekt Gimnazije Metković

11.6.2018. Protekli tjedan profesorice Branka Vladimir i Jagoda Krešić iz Gimnazije Metković provele su u Rumunjskoj, u gostima kod partnerske škole Ion Luca Caragiale u mjestu Tulcea. Bio je to posljednji susret partnera u trogodišnjem Erasmus plus projektu Tragovima rimskih careva / Following the Footprints of Emperors, u kojem smo proučavali zajedničku rimsku baštinu u osam partnerskih zemalja.

Osim rimskih nalazišta, rumunjski domaćini pokazali su svojim gostima i glavni grad Bukurešt s monumentalnom zgradom Parlamenta, te ih poveli na Crno more i na Deltu Dunava. Grad-domaćin, Tulcea, raznolik je i živahan grad s mnoštvom etničkih skupina koje žive mirnim suživotom. Što je posebno zanimljivo za nas, Tulcea je i izvrstan je primjer turističkog procvata na močvarnom području, budući da Delta Dunava kao zastićeni biorezervat privlači mnoge posjetitelje i ljubitelje prirode.

Partneri su se ovim tjednom zaključili trogodišnji rad na zajedničkom projektu koji je donio mnoge neprocjenjive doživljaje posebno učenicima koji su putovali u strane zemlje, te nam je svima proširio vidike i obogatio obrazovni rad. Do slijedećih susreta u budućim projektima!

ZAVRŠNICA ERASMUS PLUS TJEDNA U GIMNAZIJI METKOVIĆ

9.3.2018. Mobilnost učenja, podučavanja i obučavanja u sklopu Erasmus plus projekta Following the Footprints of Emperors zavšila je u Gimnaziji Metković prigodnim svečanim programom u škoskoj športskoj dvorani. Nakon službenog uručenja potvrda o sudjelovanju svakoj pojedinoj gostujućoj školi, uslijedio je zabavni program koji su pripremili naši učenici iz Glazbenog studija pod vodstvom prof. Vanje Gabrić. Za naše goste izveli smo po jednu pjesmu iz njihove zemlje, što je dočekano oduševljenjem i divljenjem za talente naših učenika.

Program izvođenja:

ODA RADOSTI

BUGARSKA        -     BEAUTIFUL MESS    Iva Goluža  (IId)

RUMUNjSKA      -    ALL OVER AGAIN    Mateo Mustapić  (IIIa)

NJEMAČKA         -    EIN BISSCHEN FRIEDEN      Vokalno instrumentalni sastav Glazbenog  Studija Gimnazije Metković)

ŠPANJOLSKA      -      TE ESPERARE           Marija Previšić (Ia)

PORTUGAL        -       MEU FADO MEU    Anamarija Barišić (IVa), Veselko Sprčić (IVb)

MAKEDONIJA    -     IGRA BEZ GRANICA   Mateo Mustapić (IIIa)

TURSKA              -     ÜSKÜDAR'A GIDER İKEN Vokalno instrumentalni sastav Glazbenog studija Gimnazije Metković)

ITALIJA               -     DE SOLE E D'AZZURRO Marija Previšić (Ia)

HRVATSKA        -      TREBAM NEKOGA Ivan Vladimir (IIIa)

Glazbeni studio Gimnazije Metković:

KLAVIJATURE - MATIJA BOROVAC (IIIc)

BUBNJEVI - PETAR BOROVAC (Ic)

GITARE, BASS GITARA, VOKAL – MATEO MUSTAPIĆ (IIIa)

GITARA – IVICA ŠPRLJE (IIIb)

GITARA – ROKO KRSTIČEVIĆ (Ic)

GITARA – VESELKO SPRČIĆ (IVb)

FLAUTA – KLARA PAVIČIĆ (IIc)

Zbor:  Ema Vidović, Nika Jukić, Ivana Prović, Leonarda Šaravanja, Ema Bačić, Klara Jerković, Mirna Šutalo, Iva Goluža, Agnes Ćelić, Marija Mihaela Bulum, Ana Raič, Lucija Rodin, Klara Pavičić, Marija Previšić

Nakon izvrsnog nastupa solista, zbora i benda uz videoprojekciju tjednih događaja sa fotografija samih učenika koji su sudjelovali, uslijedio je nastup našeg plesnog studija Blackout koji su izvjeli točku pod naslovom „Povijest plesa“: Mirta Ivić (IIc), Ilija Radić (IVc), Monika Matić (IVb), Karla Boras (IVb), Ana Marija Nogolica (IIIc).

Na kraju programa projektni tim Gimnazije u sastavu prof. Jagode Krešić, prof. Branke Vladimir, prof. Ivane Menalo i prof. Roberte Mostahinić zahvalio je na svesrdnoj pomoći prof. Vanji Gabrić, ravnatelju, kolegema, učenicima i tehničkom osoblju u organiziranju ovog dojmljivog oproštaja s našim gostima iz Erasmusa.

Možete pogledati našu fotogaleriju.