Nacionalna nagrada COMET
Autor: Svjetlana Bebić, 30. 12. 2018.

Nacionalna služba za podršku eTwinningu u listopadu svake godine raspisuje natječaj za dodjelu nagrada COMET za najbolje eTwinning projekte u protekloj školskoj godini. Cilj raspisivanja natječaja je promidžba aktivnosti eTwinning i programa Erasmus+, potpora registriranim korisnicima iz Republike Hrvatske i odavanje priznanja za uspješan rad na eTwinning projektima.

Natječaj je otvoren svim eTwinnerima koji su tijekom protekle školske godine sudjelovali u najmanje jednom eTwinning projektu.
Svake godine, u okviru programa eTwinning nacionalne konferencije, objavljuju se pobjednici kojima se uručuju priznanja i vrijedne nagrade. Nagrade se dodjeljuju u 5 kategorija:
Predškolski odgoj i obrazovanje
Niži razredi osnovne škole
Viši razredi osnovne škole
Gimnazije
Strukovne i umjetničke škole
Moramo se pohvaliti da smo i mi ove godine dobili prvu nagradu u kategoriji Gimnazije s našim projektom Die Frau im Wandel der Zeit. Vrijedno je napomenuti da je ovo 3. priznanje našem projektu na njemačkom jeziku uz Nacionalnu oznaku kvalitete i Europsku oznaku kvalitete.
1. U kategoriji „Predškolski odgoj i obrazovanje“ dobitnik nagrade je projekt „Kids in Action“ Dječjeg vrtića Petar Pan iz Zagreba
2. U kategoriji „Niži razredi osnovne škole“ dobitnik nagrade je projekt „Singing
Christmas around Europe" , Osnovne škole Stjepana Radića iz Božjakovine
3. U kategoriji „Viši razredi osnovne škole“ dobitnik nagrade je projekt „Adventures in castles, fortresses, churches and places of worship“ Osnovne škole Vladimira Nazora iz Pazina
4. U kategoriji „Gimnazije“ dobitnik nagrade je projekt „Die Frau im Wandel der Zeit (Žena kroz vremena)” Gimnazije Metković iz Metkovića
5. U kategoriji „Strukovne i umjetničke škole“ dobitnik nagrade je projekt
„BookPals@schools.eu“ Ekonomske škole Požega iz Požege
Prisjetimo se učenika koji su vrijedno radili na projektu:
Dragana Kadijević, Ema Bartulović, lva Galov , Luka Grgić, Martina Kozina, Karla
Ćupić, Dorijan Vulić, Tea Obšivać, Karla Vladimir, Matija Borovac, Lucija Dodig,
Ana Krnjić, Karla Bjeliš, Lazarela Cuparić, Matea Marević i lvana Salacan uz
mentorice profesorice Njemačkoga jezika Anu Bebić i Svjetlanu Bebić.