Božić u Gimnaziji
Autor: Svjetlana Bebić, Marija Tomić, 24. 12. 2022.

Učenici i djelatnici Gimnazije Metković obilježili su božićne dane različitim manifestacijama. Hvala svim nastavnicima i roditeljima na suradnji i podršci.

Uređivanjem škole mentorirali su profesori Povijesti  Marijana Dodig i Zoran Vidović i Umjetnosti u suradnji s knjižničarkom Antonijom Glamuzinom.

U školi je održan humanitarni božićni sajam na kojem su učenici prodajom domaćih kolača i proizvoda prikupili priloge za Caritas

Učenici Ambasadori pripremili su s profesoricom Engleskog jezika Brankom Vladimir razne slastice po receptima članica EU.

Profesorice Kemije Antonela Dragobratović, Lore Prusac i Matematike Ljiljane Jeličić vodile su skupinu koja je pripravljala domaće higijenske proizvode.

U suradnji profesora Tjelesne i zdravstvene kulture  Stipana Prce i Ivana Šprlje s voditeljem Plesne škole Calypso Daliborom Dominikovićem učenici su pripremili i otplesali svoj božićni bal.

Priredbom Božić u Gimnaziji učenici su pod vodstvom mentora, profesorica Hrvatskog jezika Vedrane Pažin i Marije Tomić Veraje, Engleskog jezika Branke Vladimir i Martine Tomić, Njemačkog jezika Svjetlane Bebić te Glazbene umjetnosti Helene Dilber Plećaš, približili se iščekivanju Božića recitirajući i pjevajući božićne pjesme.

Finalnom utakmicom između 4. D i 4. C razreda, koju su pratili svojim vatrenim navijanjem drugi učenici i djelatnici škole, zaključena je manifestacija Božić u Gimnaziji. Čestitke pobjednicima turnira, 4. D razredu, ali i svim drugim igračima na predanoj igri za svoje razrede.

pobjednici turnira 4D

viceprvaci turnira 4C