Večer matematike

Autor: Marinko Zubac, 11. 12. 2013.

Manifestaciju Večer matematike pokrenulo je Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Akcija se provela  u većini hrvatskih gradova pa tako i u našoj  gimnaziji, za što se pobrinuo Aktiv matematike.

Večer je započela matematičkim igrokazom kojeg  su ga osmislili i izveli  učenici trećih razreda, a nastavila se dvosatnim druženjem učenika, profesora i gostiju.
U zabavnom dijelu rješavani su tangrami, Arhimedov Stomakion, rastavljale su se metalne alke i izrađivale origami figure.
Učenici su pripremili prigodne prezentacije i filmove te radili u jednoj od matematičkih radionica: Recepti i matematika, Zlatni rez, Crtanje matematičkog stripa, Logistička funkcija… Bilo je to druženje iz kojega su svi nešto naučili.
Večer matematike skup je interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme svakodnevno uspješno rješavamo, a da nismo ni svjesni vlastita talenta.

« Prosinac 2017 »