Rock die Zukunft

Autor: Marinko Zubac, 15. 10. 2013.

Dva školska benda Gimnazije Metković su na glazbenom natjecanju pod organizacijom Goethe Instituta i Udruženja učitelja njemačkoga jezika za svoja dva glazbena spota s kojima su se i prijavili na natjecanje  u svibnju 2013.g. podijelili prvu nagradu sa bendom iz  X. zagrebačke gimnazije.

Prva nagrada se sastojala od trodnevnih glazbenih radionica u Goethe-Institutu u  Zagrebu  s poznata dva njemačka rock i reap glazbenika Nicom  Suave i Samuelom  Reißen.Voditelj radionice je bio glazbeni menadžer iz Njemačke Werner Novitzky.  Radionice su bile pripreme za koncert na kojemu su nastupala sva tri pobjednička benda  sa svoja tri učitelja, a posjetitelji koncerta su bili učenici iz Zagreba, Karlovca, Ogulina i Pule.  Naše cure i momci su i ovaj put ostavili nezaboravan pečat u srcima kako njihovih vršnjaka, tako i samih organizatora ovog događanja.  Zaslužni za ovo iskustvo bili su :Lea Knežević,  Anamarija Jakić, Andrijana Plećaš, Darka Jukić, Petra Lasić, Nikola Jurković, Matej Erceg, Borna Nikolić, Teo Vučković, Tonći Tošić, Hrvoje Ilić, te njihove profesorice njemačkog jezika Svjetlana Bebić, Ana Bebić i Monika Ujdur Batinović.

« Kolovoz 2017 »