Promocija učeničkog lista "ab und zu"

Autor: Marinko Zubac, 15. 2. 2013.

Promociju lista "ab und zu" možete pogledati na ovoj adresi

Promocija učeničkoga lista „ab und zu“ u Gimnaziji Metković Učenički list „ab und zu“ ( s vremena na vrijeme) je konačno izašao iz tiska. List je izašao kao jedan spomenar na zajedničke projekte u Školskoj godini njemačkog jezika 2011./12. na kojima je radilo 350 učenika. Htjeli smo tu godinu posebno obilježiti i zaista smo u tome i uspjeli. Na stranicama možete pročitati o radu na projektima, bilo ih je 20-ak, neki od njih su dobili i međunarodna priznanja. Čitajući i obogaćujući svoj rječnik njemačkog jezika možete naš rad dočarati sebi i pomoću ponuđenih fotografija. Novine su objavljene također na PASCH-net-u, ili internetskim stranicama Partner škola Goethe-Instituta i odmah smo bili počašćeni samim pohvalama, a svaki tjedan je jedan od tekstova bio objavljen na njihovoj naslovnici. Financijsku potporu za tiskanje lista smo dobili od naše Dubrovačko-neretvanske županije, nakon što smo ga prijavili na natječaj za projekte u obrazovanju. U petak 15. veljače naše su novine doživjele svoju promociju. Program promocije je započela učenica Lea Knežević otpjevavši pjesmu na njemačkom jeziku „Lea und die Sonne“za koju je sama napisala tekst i glazbu. List su predstavile učenice Antonija Stanić, Veronika Paponja, Martina Manenica, Lea Knežević, Monika Klarić, Antonija Taslak i učenik Blaž Bulum. Na kraju promocije su učenici maturanti Jakov- Irnej Volarević, Nikola Matić, Bartul Jakić, Ivan Dragobratović i Danijel Šilić izveli na jedan humorističan način kratku reklamu novina. Mentorice svih ovih projekata su bile profesorice njemačkog jezika Monika Ujdur- Batinović, Ana Bebić i Svjetlana Bebić.

Fotografije možete pogledati ovdje

« Listopad 2017 »