« Veljača 2018 »

Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Marinko Zubac, 26. 1. 2013.

Mjesec borbe protiv ovisnosti, koji je trajao od 15. studenoga do 15. prosinca, u Gimnaziji Metković obilježen je velikim školskim projektom U zdravom tijelu zdrav duh u kojem je sudjelovao velik broj profesora koji su s iznimno dobrim učeničkim timom motivirali i aktivirali sve učenike škole.
U sklopu projekta bilo je niz predavanja o zdravom načinu života koja su provodili učenici, profesori i gosti iz područja sporta, biologije i medicine. Na tu temu postavljena je izložba, a cijeli posao okončan je dvjema parlaonicama koje su vodile i moderirale učenice Anđela Parmać i Martina Manenica, uz mentorstvo profesorice psihologije Mirjane Šutalo. Parlaonice su započele pjesmom na njemačkom jeziku koju je napisala i uglazbila učenica Lea Knežević, uz mentorstvo profesorica njemačkoga jezika Svjetlane Bebić i Ane Bebić, koje su ujedno bile i koordinatorice cijeloga školskog projekta.
Na zadnjoj parlaonici projektom Zdrav za pet pridružio im se Antonio Crnčević, voditelj sektora PP Metković.